Po sportininkų žygių į savivaldybes – bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos savivaldybių asociacija

Nacionalinė sportininkų asociacija (NSA) ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) žengė svarbų žingsnį, kad tarp savivaldybių ir sportininkų bei kitų sporto organizacijų būtų užmegztas glaudesnis ryšys. Antradienį LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir NSA prezidentas Justinas Kinderis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. 

„Sutartis leis savivaldybėms artimiau bendrauti su aukšto meistriškumo sportininkais. Siūloma sportininkus įtraukti į savivaldybių komitetus, komisijas, tarybas ir taip jiems prisidėti, kuriant įvairius dokumentus, bendradarbiaujant su sporto šakų federacijomis. Sportininkai yra pasirengę dalyvauti fizinio aktyvumo skatinimo, socialinėse, bendruomenės ugdymo, švietimo ir panašiose programose. Atstovaudami savivaldybėms, sutariame, kad teiksime reikalingus duomenis, informaciją, kviesime į darbo grupes, komisijas, įvairias programas. Manau, šis bendradarbiavimas bus labai svarbus ir savivaldybėms, ir sportininkams, kurie sugeba patraukti jaunus žmones teisinga linkme, skatina įsitraukti ne tik į sportinę veiklą, bet ir tapti socialiai atsakingesniais bei sveikesniais. Mūsų sutartis – geranoriškas bendradarbiavimas, kaip jis vyks priklausys nuo pačių savivaldybių ir aktyvių NSA narių, – sakė sutartį LSA Valdybos nariams pristačiusi direktorė Roma Žakaitienė. 

Sutartis vainikavo NSA žygius po šešias didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybes. Susitikimų tikslas – atrasti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius ir aptarti aukšto meistriškumo sportininkų treniravimosi ir varžybų sąlygas, sporto statinių ir infrastruktūros situaciją ir vystymo galimybes, santykius su šalies ir regioninėmis sporto federacijomis.

„Per susitikimus išgirdome, kad dialogo tarp savivaldybių ir sporto organizaciją tikrai trūksta ir kad tas bendradarbiavimas svarbus. Sportininkai gali būti grandis tarp savivaldybių ir sporto organizacijų. Pamatę, kad daugumoje savivaldybių yra panašios problemos, buvome paskatinti žengti žingsnį ir džiaugiamės, kad LSA šiltai mus priėmė ir sutarėme, kad bendradarbiavimo sutartimi galime pasistengti pakelti sportą į kitą lygmenį‘, – pasirašydamas sutartį tvirtino J. Kinderis.

Susitikimai su didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybėmis – viena iš NSA vykdomo projekto „Nacionalinės sportininkų asociacijos narių kompetencijos ugdymas“ veiklų. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Paskutinis projekto akordas – forumas, kuris įvyks spalio 17d. Vilniuje. Jame paskaitas skaitys žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Socialinių tinklų rinkodaros agentūros „Caption“ vadovas Karolis Rimkus ir kiti lektoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *