Spalio 27 d. vykusiame Nacionalinės sportininkų asociacijos (NSA) susitikime Vilniuje dalyvavo 21 iš 36 asociacijos narių. Pagrindinis susitikimo tikslas buvo pagal naujus NSA įstatus išrinkti 9 Vykdomojo komiteto narius, apibendrinti jau nuveiktus darbus ir artimiausius tikslus.
Įžanginėje kalboje NSA prezidentas Justinas Kinderis pasidžiaugė, kad asociacija vienija 36 įvairių sporto šakų atstovus. Per mažiau nei metus NSA nariai ne kartą lankėsi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) ir Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) ir su organizacijų vadovais aptarė aktualiausius klausimus. Taip pat NSA atstovai lankėsi Seimo komitetų posėdžiuose, naujojo Kūno kultūros ir sporto įstatymo svarstymuose, susitiko su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu Tomu Daukantu, organizavo neoficialius susitikimus su sportininkais, treneriais. NSA vadovas džiaugėsi ir dėl to, kad nuo įkūrino asociacija pasiekė ir tam tikrą pripažinimą – NSA atstovai įtraukti į LTeam apdovanojimų Tarybą, paradinės olimpinės aprangos konkursą. Artimiausias NSA tikslas tapti pirmąja organizacija, kurią apsiektų informacija iš įvairių sporto organizacijų, taip pat esamų ir naujų narių įtraukimas į NSA veiklą.
Susitikime dalyvavo laikinoji KKSD vadovė Kornelija Tiesnesytė. Visų pirma, ji pasveikino sportininkus, kurie susivienijo ir įkūrė NSA. Pasak K. Tiesnesytės, sportininkai turi tarti ir savo balsą, sprendžiant aktualiausias šalies sporto problemas. KKSD vadovės teigimu, NSA idėja galėtų būti pavyzdžiu ir kai kurioms Europos šalims. Tačiau NSA turėtų siekti ir tarptautinio pripažinimo. Vienas pagrindinių NSA tikslų, pasak K. Tiesnesytės, turėtų būti dvigubos karjeros klausimas, kuris Lietuvoje yra apleistas. Didžiausią dėmesį KKSD vadovė skyrė naujajam Kūno kultūros ir sporto įstatymui. K. Tiesnesytės teigimu, Vyriausybė pradėjo skirti didesnį dėmesį sportui, todėl ir įstatymas labai pakito nuo pirminio varianto. K. Tiesnesytė pripažino, kad įstatymas nėra tobulas ir reikės jį gerinti poįstatyminiais aktais. Tačiau sportininkus turėtų džiuginti finansinė įstatymo dalis.
Pagrindinis pokytis, priėmus naująjį įstatymą, kad nuo 2019 m. nebeliks KKSD, o Švietimo ir mokslo ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kurioje turėtų atsirasti Sporto departamentas, viceministras sportui. Kol kas nėra visiškai išspręstas Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) klausimas, tačiau politikams aiškėja vizija, kad valstybė privalo rengti aukšto meistriškumo sportininkus ir galbūt bus su daugiau ar mažiau funkcijų atkurtas nuo 2018 m. reformuotas LOSC. Taip pat labai svarbi naujiena, kad pagal naująjį įstatymą rentas išsikovoję sportininkai nebeturės būtinai dirbti sporto srityje.
Per susitikimą LTOK atstovas Ignas Gibas pristatė olimpinės aprangos idėją. Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinę rengs nebe „Audimas“, o lenkų „4F“ gamintojas. NSA atstovai turėjo daug pastabų dėl aprangos ir viliasi, kad į juos bus atsižvelgta. Paradinės olimpinės aprangos konkursui atstovauti NSA išrinktos penkiakovininkės Ieva Serapinaitė ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė. Į LTeam apdovanojimų Tarybą NSA nusprendė deleguoti prezidentą J. Kinderį.
Siekiant įgyvendinti artimiausius NSA tikslus, nuspręsta organizuoti susitikimus su įvairiomis sporto organizacijomis, savivaldybių sporto skyriais. Taip pat siekiama bus gerinti NSA vidinę komunikaciją. Šiam tikslui pasiekti NSA nariai dalyvaus vieni kitų treniruotėse, kartą per mėnesį diskutuos socialiniuose tinkluose ir NSA Forume. Artimiausia grupinė treniruotė numatoma jau kitą mėnesį Kaune.
Susitikimas baigtas skambia J. Kinderio fraze: „Sprendimus priimkime patys, o ne leiskime, kad juos už mus priimtų kiti“.
NSA Vykdomasis komitetas:
Asociacijos prezidentas – Justinas Kinderis (šiuolaikinė penkiakovė);
Generalinis sekretorius – Ričardas Nekriošius (baidarių/kanojų sportas);
Vykdantysis sekretorius – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (šiuolaikinė penkiakovė);
Atstovų Tarybos pirmininkas – Modesta Justė Morauskaitė (lengvoji atletika);
Moderatorius – Tomas Makarovas (fechtavimas);
Viceprezidentas teisei – Aurimas Lankas (baidarių/kanojų sportas);
Viceprezidentas integracijai – Marius Paškevičius (dziudo);
Atstovė spaudai – Brigita Virbalytė (lengvoji atletika);
Iždininkas – Tomas Kaukėnas (biatlonas).