Nacionalinė sportininkų asociacija žengia į tarptautinius vandenis – tapo „EU Athletes“ nare

Daugiau nei prieš dvejus metus šalies sportininkus vienyti ėmusi Nacionalinė sportininkų asociacija (NSA) nuo šiol yra ir daugiau nei 25 tūkst. sportininkų subūrusios „EU Athletes“ asociacijos narė. 2007 m. Europoje įkurtos organizacijos tikslas – suvienyti įvairių sporto šakų sportininkus ir atstovauti jų interesams. 

„EU Athletes“ yra įsipareigojusi padėti susiburti įvairių sporto šakų atstovams visoje Europoje, todėl esame laimingi priimdami į mūsų gretas visas nepriklausomas, demokratines organizacijas, kurios nuoširdžiai atstovauja sportininkų balsui. Taip tikimės padėti jaunoms ar mažoms organizacijoms augti ir vystytis. Taip pat, žinodami, kaip sunku įkurti organizaciją, kuri reprezentuotų olimpines, individualias sporto šakas, esame labai laimingi, kad Nacionalinė Sportininkų asociacija tapo mūsų nare, vertiname aktyviai dar sportuojančių profesionalių sportininkų įsitraukimą į mūsų veiklą“, – tikina „EU Athletes“ generalinė sekretorė Paulina Tomczyk.

NSA nariai didžiąja balsų dauguma nusprendė, kad reikia pabandyti prisijungti prie tarptautinės sportininkų organizacijos, nes asociacijai svarbus ne tik bendradarbiavimas su svarbiausiomis šalies sporto institucijomis, tačiau dalijimasis patirtimi ir perėmimas gerosios kitų šalių praktikos.

„Mūsų organizacijai – tai svarbus žingsnis į priekį ir taip pat didelis įsipareigojimas. Kiekvieną dieną sportininkai susiduria su skirtingomis problemomis tiek nacionaliniu lygiu, tiek tarptautiniu. Tai diskriminacija, piktnaudžiavimas valdžia, taip pat antidopingo, lyčių lygybės, dvikryptės karjeros klausimai. Sportininkų teisės turėtų būti ginamos visapusiškai, o pagrindinė „EU Athletes“ misija apsaugoti sportininkų interesus. Todėl tai mums suteikia vilties, kad ši asociacija padės NSA kurti efektyvų dialogą tarp sportininkų ir pagrindinių sporto organizacijų“, – džiaugiasi NSA prezidentas Justinas Kinderis. 

Pasak vienos iš „EU Athletes“ vadovių P. Tomczyk, organizacija sukuria plačias galimybes mokytis vieniems iš kitų, dalytis gerąja patirtimi įvairiomis temomis, tokiomis kaip sportininkų subūrimas ir įtraukimas, dvikryptė karjera, kova su dopingo vartojimu, sutartomis varžybomis, lyčių lygybė. „EU Athletes“ atstovauja 35 organizacijoms iš 18 valstybių ir įvairioms sporto šakoms, tokioms kaip regbis, rankinis, tinklinis, krepšinis, kriketas, ledo ritulys, dviračių sportas, taip pat individualioms sporto šakoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *